Poniedziałek, 8 sierpnia 2022r. | Imieniny: Cypriana, Emiliana, Dominika
Pokaż menu

BARTŁOMIEJ ROZPONDEK LAUREATEM KONKURSU KRUS

04 lipca, 2022
BARTŁOMIEJ ROZPONDEK LAUREATEM KONKURSU KRUS
Bartłomiej Rozpondek uczeń SP Turów
Bartłomiej Rozpondek, uczeń II klasy Szkoły Podstawowej w Olsztynie, został laureatem XII Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.

Konkurs został zorganizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod Patronatem Honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Henryka Kowalczyka. W tym roku na konkurs wpłynęło 39 164 prac uczniów z aż 3 169 szkół podstawowych znajdujących się na terenach wiejskich. Do kolejnego etapu zakwalifikowało się tylko 96 prac, a spośród nich wyłoniono 46 laureatów, wśród nich znalazł się uczeń Szkoły Podstawowej w Turowie. Zdobył on wyróżnienie w I grupie wiekowej klasy 0-III.

15 czerwca 2022 r. w Narodowym Instytucie Kultury i Dziedzictwa Wsi w Warszawie odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Plastycznego dla Dzieci oraz wręczenie nagród laureatom.

Gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów!
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).