Sobota, 28 stycznia 2023r. | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
Pokaż menu

BEZPIECZNIEJ PRZY ŻŁOBKU I SZKOLE PODSTAWOWEJ W OLSZTYNIE

21 września, 2022
BEZPIECZNIEJ PRZY ŻŁOBKU  I SZKOLE PODSTAWOWEJ W OLSZTYNIE
montaż barierek przy drodze
Właśnie powstają nowe barierki przy żłobku na ul. Kühna w Olsztynie.

Barierki są budowane w ramach modernizacji przejścia dla pieszych przy szkole podstawowej. Zadanie jest realizowane i finansowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Częstochowie, Katowicach i Bielsku-Białej. Miasto i Gmina Olsztyn otrzymało również dofinansowanie Marszałkowskiego Programu Poprawy Bezpieczeństwa na Drogach Województwa Śląskiego w wysokości 50 000 zł.

Aby poprawić bezpieczeństwo przy budynku Szkoły Podstawowej w Olsztynie, na ul. Kühna zmodernizowaliśmy przejście dla pieszych, zbudowaliśmy doświetlenie, sygnalizację interaktywną, dokonaliśmy zmiany organizacji ruchu przy ul. Szkolnej.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).