Czwartek, 18 lipca 2024r. | Imieniny: Erwina, Kamila, Szymona
Pokaż menu

Biblioteka zachęca do czytania w podróży

07 kwietnia, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo „Czytam w podróży”.

Partnerami wydarzenia są Biblioteka Narodowa, Instytut Książki oraz Instytut Adama Mickiewicza, partnerem strategicznym – Alior Bank. Projekt jest dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.  6 kwietnia wszyscy czytelnicy, którzy odwiedzili naszą bibliotekę otrzymali okazjonalne zakładki do książek z tekstem czterowiersza Zbigniewa Herberta „Czarnofigurowa waza garncarza Eksekiasa”.

"Czas podróży to jeden z tych momentów w naszym zabieganym życiu, który możemy poświęcić na czytanie. Podróż nawet krótka, jak codzienny przejazd środkami komunikacji do pracy, szkoły, na uczelnię to doskonała okazja do nadrobienia zaległości literackich" - mówi Maria Dzieduszycka, Prezes Fundacji im. Zbigniewa Herberta - inicjatorka akcji.

Zbigniew Herbert uwielbiał podróżować. Odkrywanie świata było jego pasją i powołaniem – podkreśla Katarzyna Herbertowa, wdowa po poecie.

Celem akcji, jest popularyzowanie poezji oraz zachęcenie do czytania w trakcie podróży.

A. Nocuń

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).