Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Biegi krosowo-górskie w Olsztynie

14 marca, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

Koźla Piątka – czyli ponad pięciokilometrowy bieg krosowo-górski po raz pierwszy odbędzie się w jurajskim Olsztynie 2 kwietnia 2016.

Zawody na pewno przypadną do gustu miłośnikom biegania, którzy szukają czegoś z gatunku ekstra. Trasa biegu głównego na dystansie 5555m prowadzi bowiem przez malownicze wzgórza z ostańcami i obfituje w liczne podbiegi oraz zbiegi. Biegnie po ścieżkach o nawierzchni liściastej, piaszczystej oraz po drogach polnych.

Start i meta biegu będą zlokalizowane na błoniach zamkowych, przy głównej bramie. Dla uczestników biegu organizatorzy przygotowali bogaty pakiet startowy, w którym są m.in.: okolicznościowy kubek, worek sprzętowy, bandana oraz moneta z wizerunkiem Zamku Olsztyn. Na wszystkich, którzy ukończą bieg główny czekać będą także wyjątkowe medale przygotowane przez Mennicę Królewską.

Jeśli dla niektórych wrażeń będzie za mało – a zachowają jeszcze trochę sił – organizatorzy przygotowali jeszcze … jeden bieg.

Drugi start nastąpi za godzinę i czterdzieści pięć minut po biegu głównym. Będzie to dwustumetrowy podbieg na wzgórze zamkowe. Taki sprawdzian powinien dać się we znaki nawet doświadczonym biegaczom, a jednocześnie to dodatkowa porcja emocji dla uczestników i kibiców – mówi była Mistrzyni Polski w Maratonie Edyta Lewandowska, która jest ambasadorką premierowej imprezy na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Organizatorzy Koźlej Piątki zaplanowali również biegi dla dzieci na dystansach od 150m do 1000m. Zapewniają też, że impreza ma charakter nie tylko sportowy, ale jest skierowana do całych rodzin.

Program imprezy:

9:00 – 10:45 – odbiór numerów startowych przez uczestników biegów dla dzieci i młodzieży;
9:00 – 12:00 – odbiór numerów startowych przez uczestników biegu głównego;
10:45 – otwarcie imprezy;
11:00 – 12:00 – biegi dzieci
           150m – dzieci do 6 lat (tylko w tym biegu dopuszczalna jest asysta rodziców);
           300m – dzieci od 7 do 9 lat; roczniki 2009-2007;
           600m – dzieci od 10 do 12 lat; roczniki 2006-2004;
           1000m – młodzież od 13 do 15 lat; roczniki 2003-2001.
12:30 – start biegu na głównym dystansie – 5555 m;
14:15 – start biegu pod górę na dystansie 200m. W biegu mogą brać udział tylko te osoby, które startowały w biegu głównym.
14:30 - wręczanie nagród i zakończenie imprezy (dekoracja dzieci i uczestników biegu na 5555m).

Dodatkowo zaplanowano m.in.. koncert zespołu Regenese i ognisko.

Wydarzenie pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn organizują: Fundacja E.L.ite Sports, Gmina Olsztyn i GOSiR w Olsztynie.
Kontakt: Rafał Sieradzki, 608 701 576

Zapisy i więcej informacji na: www.kozlapiatka.pl

Imprezę biegową połączono z VI edycją Jurajskiego Pucharu w Nordic Walking, na który można się zapisać poprzez strony: www.jpnw.podkowa-janow.pl, www.podkowa-janow.pl
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).