Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

Budujemy drogi i chodnik

18 stycznia, 2022
Budujemy drogi i chodnik
Ogłosiliśmy przetarg na budowę trzech dróg i chodnika wzdłuż drogi krajowej.

Przewidziana jest budowa nawierzchni ulicy Paderewskiego z kostki brukowej z obustronnymi chodnikami oraz zjazdy na posesje. Zgodnie z oczekiwaniami lokalnej społeczności, dla poprawy bezpieczeństwa wprowadzimy tam nową organizację ruchu: w Paderewskiego będzie można wjeżdżać tylko od ul. Mstowskiej w kierunku Kościelnej. W 2021 roku Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego wymieniło w ul. Paderewskiego wodociąg.

W zakresie przedmiotu zamówienia znajduje się również budowa przedłużenia chodnika dla pieszych w Olsztynie wzdłuż ul. Żwirki i Wigury od „Biedronki” do istniejących domów.
W ramach zadania wybudujemy z kostki brukowej, oświetloną już ulicę Cichą w Olsztynie, a także odcinek drogi wewnętrznej – łącznik od ul. Karlińskiego w kierunku zamku.

Termin składania ofert mija 2.02.2020 r.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).