Środa, 21 lutego 2024r. | Imieniny: Eleonory, Fortunata, Roberta
Pokaż menu

Budujemy ul. Polną w Olsztynie

19 lutego, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Jeszcze w tym roku zbudowany zostanie ciąg dalszy ul. Polnej za rondem w kierunku południowym – prawie 500 m - aż do ostatnich domów. Powstanie nakładka asfaltowa, wjazdy na posesje i chodniki z kostki brukowej. Taką decyzję na wniosek wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego podjęła Rada Gminy Olsztyn podczas sesji 16 lutego 2016 r.

Prace przy ul. Polnej oraz inwestycja polegająca na budowie studni do podlewania murawy na stadionie piłkarskim przy ul. Zielonej, sfinansowane zostaną z oszczędności, które powstały po przetargu na budowę ul. Sobieskiego, Szkolnej, Małej.

Zgodnie z dokumentacją techniczną inwestycja przewiduje realizację jezdni o szerokości 5 metrów, chodnika obustronnego na odcinku początkowym, a następnie jednostronnego po stronie zachodniej. Wykonane zostaną także zjazdy do posesji z kostki. Przetarg na wymienione prace ogłoszony zostanie w marcu tego roku.

- Mieszkańcy gęsto zabudowanej Polnej, a właściwie jej 500-metrowej końcówki, od kilku lat czekali na tę inwestycję. Pierwszy odcinek Polnej i ul. Napoleona zrealizowaliśmy kilka lat temu korzystając z dofinansowania w ramach Narodowego Programu Budowy Dróg Lokalnych. W tym roku z podobnego programu budujemy ul. Sobieskiego od DK-46 w kierunku południowym, 3-Maja, Szkolną (z  parkingami) i ul. Małą – mówi wójt, Tomasz Kucharski.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).