Środa, 24 kwietnia 2024r. | Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza
Pokaż menu

Budujemy ulice Słowackiego i Miłosza

09 marca, 2023
Budujemy ulice Słowackiego i Miłosza

Ruszyła budowa kanalizacji na ul. Słowackiego i prostopadłej do niej ul. Miłosza, najbardziej wysuniętych na północ Olsztyna. Prace poprzedzają budowę całkiem nowej drogi z nakładką asfaltową, oświetleniem, chodnikiem i trasą rowerową.

Zadanie zostanie zrealizowane do końca tego roku. Całkowity koszt inwestycji to prawie 6 mln zł. Koszt budowy dróg o łącznej długości 1,1 km to prawie 3,8 mln zł, z czego 2 mln 945 tys. zł Miasto i Gmina Olsztyn pozyskała z Rządowego Funduszu Polski Ład. Kanalizacja będzie kosztować prawie 1,8 mln zł, w tym 1 mln zł sfinansujemy z subwencji ogólnej z budżetu państwa. Koszt oświetlenia to 417 tys. zł.

Słowackiego, łącząca ul. Mstowską z ul. Asnyka, to fragment tzw. małej północnej obwodnicy Olsztyna, na której przedłużenie – ulicę Bukową – mamy już gotowy projekt techniczny.
Droga skomunikuje między innymi znajdujący się przy niej budynek drukarni oraz obsłuży tereny mieszkaniowe.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).