Środa, 12 czerwca 2024r. | Imieniny: Janiny, Onufrego, Leona
Pokaż menu

BUKOWA start!

06 czerwca, 2024
BUKOWA start!
mapka ulicy bukowej
Podpisaliśmy umowy z wyłonionymi w przetargu wykonawcami na budowę ul. Bukowej w Olsztynie.

Bukowa będzie przedłużeniem oddanej w tym roku do użytku ulicy Słowackiego.
Bukowa, która połączy ulicę Mstowską z drogą powiatową na Turów, będzie miała parametry porównywalne do ulicy Słowackiego. Projekt przewiduje budowę jezdni o długości 600 m i szerokości 6 m, chodników (2 m), trasy rowerowej (2 m) oraz kanału technologicznego, kanalizacji i oświetlenia.
Jeszcze w tym roku firma Instalwod Michał Stobiecki rozpocznie prace przy budowie kanalizacji sanitarnej za ponad 730 tys. zł. W połowie przyszłego roku PHU LARIX przystąpi do budowy drogi gminnej. Koszt to ponad 2,7 mln zł.

Całkowity koszt inwestycji to prawie 3,5 mln złotych, z czego połowę sfinansujemy z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).