Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

CIĘŻKI SAMOCHÓD BOJOWY

24 lutego, 2023
CIĘŻKI SAMOCHÓD BOJOWY
Mamy dofinansowanie dla Zrębic

Zrębice i cały olsztyński samorząd mają powody do radości. Na liście jednostek, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowego samochodu, znalazła się jednostka OSP ze Zrębic!

23 lutego Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało listę jednostek OSP, które otrzymają dofinansowanie do zakupu nowych wozów strażackich. Jest na niej OSP Zrębice z ciężkim samochodem bojowym.

– To wielka radość. Zakup nowoczesnego samochodu będzie mieć znaczący wpływ na poprawę bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców gminy. A naszym ochotnikom zapewni dużo lepsze warunki służby. – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

I zapowiada, że konieczne będą dodatkowe pieniądze, na sfinansowanie nowego pojazdu. Na razie nie wiadomo bowiem, jaka część ceny będzie pokryta przez Ministerstwo.

O nowy samochód zabiegał Przemysław Gorajek, prezes OSP Zrębice i radny olsztyńskiej Rady Miejskiej. – To dla nas ogromne wsparcie. Dzięki nowemu pojazdowi druhowie szybciej dotrą do miejsca wypadku czy pożaru. Bardzo się cieszymy, tym bardziej że Ochotnicza Straż Pożarna w Zrębicach w 2024 roku będzie obchodzić jubileusz 100-lecia powstania jednostki – cieszy się Przemysław Gorajek

W tym roku mają się także rozpocząć prace przy rozbudowie strażnicy w Zrębicach.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).