Piątek, 19 kwietnia 2024r. | Imieniny: Adolfa, Tymona, Leona
Pokaż menu

CZEK DLA OSP OLSZTYN

03 kwietnia, 2024
CZEK DLA OSP OLSZTYN

Dziś w Starostwie Powiatowym w Częstochowie Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz Włodzimierz Strączyński, Naczelnik OSP Olsztyn odebrali z rąk Grzegorza Boskiego, Członka Zarządu Województwa Śląskiego oraz Stanisława Gmitruka, Wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Śląskiego czek na 10 tys. zł.

Środki te pozyskaliśmy w ramach Konkursu Marszałkowskiego „Zwiększenie potencjału ratowniczego Ochotniczych Straży Pożarnych Województwa Śląskiego w 2024 r.”

W ramach zadania dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie zostaną zakupione: przyczepa siedząco-stojąca, nosze koszowe z pokrowcem oraz buty skórzane. Z budżetu miasta i gminy Olsztyn dołożymy 5.750 zł.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).