Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Debata o kulturze

19 marca, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

17 marca 2016 roku z inicjatywy Radnej Powiatu Częstochowskiego, Joanny Aliny Haładyn, odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie wyjazdowe posiedzenie Komisji Edukacji, Turystyki i Sportu.

Uczestnikami spotkania byli dyrektorzy instytucji kultury z powiatu częstochowskiego, władze Powiatu Częstochowskiego i Gminy Olsztyn oraz Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Małgorzata Majer i Dyrektor Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie, Anna Palaczek-Szumlas. Panie omówiły zasady i przedstawiły oferty współpracy z gminnymi instytucjami .

Dyskusja jaka miała miejsce podczas spotkania dotyczyła organizacji imprez i współfinansowania ich przez Powiat Częstochowski.

Spotkanie było okazją do pokazania GOK-u po remoncie i wysłuchania utalentowanych gimnazjalistek Karoliny Kosielak i Julii Piaseckiej, laureatek regionalnych konkursów. Zwieńczeniem pobytu była wizyta w zawsze klimatycznej Ruchomej Szopce Jana Wewióra.

M. Matysek
foto A. Knapik
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).