Sobota, 19 czerwca 2021r. | Imieniny: Gerwazego, Protazego
Pokaż menu

Dla poprawy bezpieczeństwa

10 czerwca, 2021
Dla poprawy bezpieczeństwa
przejście dla pieszych znak

Dzięki spodziewanemu dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg rozpoczynamy projektowanie pasów dla pieszych wraz z oświetleniem na drodze krajowej przy piekarni w Olsztynie oraz pasów przez ul. Sobieskiego.

Czujniki ruchu, migające sygnalizatory LED, komunikaty dźwiękowe oraz dodatkowe oświetlenie. To wszystko ma poprawić bezpieczeństwo pieszych na newralgicznym skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury i Sobieskiego w Olsztynie.

A to za sprawą pozytywnego dla Gminy rozstrzygnięcia naboru wniosków w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Olsztyn z zadaniem „Przebudowa przejścia dla pieszych na ul. Sobieskiego w Olsztynie oraz budowa przejścia dla pieszych przy ul. Żwirki i Wigury w Olsztynie” została ujęta na liście zadań gminnych.

Inwestycja za kwotę ok. 250 tys. zł. zostanie dofinansowana na poziomie 80% ze środków Funduszu. Prace ruszą w przyszłym roku, po ich zaprojektowaniu i uzgodnieniu.

W ubiegłym roku zakończyliśmy budowę interaktywnego przejścia dla pieszych, przy skrzyżowaniu ulic Kühna i Św. Puszczy w Olsztynie. W ramach inwestycji m. in. ustawiono radar z wyświetlaczem, zamontowano garby najazdowe na ul. Napoleona oraz „migające i gadające słupy” ostrzegające zbliżających się kierowców.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).