Niedziela, 4 grudnia 2022r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

DODATEK WĘGLOWY

18 sierpnia, 2022
DODATEK WĘGLOWY
logo zamek amonit
Informujemy, że w siedzibie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie (ul. Zielona 70), za pośrednictwem poczty tradycyjnej a także w formie elektronicznej (za pośrednictwem portalu ePUAP) można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego.

Dodatek węglowy, w wysokości 3.000,00 zł, przeznaczony jest dla gospodarstw domowych, w których głównym źródłem ogrzewania jest: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe – zasilane węglem kamiennym lub paliwami węglopochodnymi (brykiet lub pelet) zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego.

Dodatek węglowy powiązany jest z gospodarstwem domowym. W przypadku złożenia wniosku przez więcej niż jednego członka gospodarstwa, dodatek przyznany będzie pierwszemu z wnioskodawców.
Wnioski o wypłatę dodatku węglowego można składać do dnia 30 listopada 2022 r.

UWAGA!!!
Warunkiem koniecznym do otrzymania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).
Brak kryterium dochodowego.
Wnioski złożone po dniu 30 listopada 2022 r. będą pozostawione bez rozpoznania.

LOGO PDF Wniosek o wypłatę dodatku węglowego
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).