Poniedziałek, 27 marca 2023r. | Imieniny: Lidii, Ernesta
Pokaż menu

Dożynki parafialne w Olsztynie

25 sierpnia, 2022
Dożynki parafialne w Olsztynie
Podczas dziękczynnej Mszy Świętej celebrowanej przez Proboszcza Parafii ks. Tomasza Gila uczestnicy złożyli symboliczne dary z plonów oraz wieńce uplecione ze zbóż i kwiatów.

W Dożynkach wzięli udział Starosta Jan Weżgowski oraz Starościna Edwarda Muskalska, Członkinie KGW Olsztyn, KGW Kusięta, KGW Biskupice, KGW Skrajniczanki, KGW „Przemiłowiczanki”, przedstawiciele Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów z Olsztyna. Wśród uczestników znaleźli się także druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Olsztyn.

Po Mszy Świętej parafianie i wszyscy uczestnicy uroczystości dzielili się chlebem.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).