Środa, 30 listopada 2022r. | Imieniny: Andrzeja, Maury, Konstantego
Pokaż menu

Dożynki Powiatowe 2022

25 sierpnia, 2022
Dożynki Powiatowe 2022
Mieszkańcy powiatu częstochowskiego spotkali się w niedzielę, 21 sierpnia w Mstowie, by wspólnie podziękować za tegoroczne plony. Miasto i Gminę Olsztyn reprezentował Gminny Zespół KGW Olsztyn pod przewodnictwem Bernadetty Niemczyk.

Obchody dożynkowe rozpoczęły się uroczystą Mszą Świętą, po której nastąpiło powitanie wszystkich zgromadzonych przez gospodarzy dożynek, Starostę Częstochowskiego Krzysztofa Smelę i Wójta Gminy Mstów Tomasza Gęsiarza. Starostowie dożynek przekazali samorządowcom chleb dożynkowy.

Członkinie gminnej delegacji przygotowały i zaprezentowały kosz dożynkowy.

W konkursie dożynkowym „Przodujący producent rolny” nagrodę odebrała Kamila Ulrich ze Zrębic.

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne w wykonaniu lokalnych zespołów. W trakcie uroczystości popis gry na akordeonie dali Marcelina i Miłosz Caban. W finałowym koncercie dla publiczności zaprezentowała się Kapela „Góralska Hora” i Kapela „Złoczewianie”.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).