Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

DROGA Z WIDOKIEM NA ZAMEK

19 października, 2022
DROGA Z WIDOKIEM NA ZAMEK
koparka na tle zamku
Ruszyły prace przy budowie ulicy Turystycznej, stanowiącej łącznik ulic Polnej w Olsztynie i Górzystej w Skrajnicy. Dojazd do pól i równocześnie piękna trasa widokowa jeszcze w tym roku połączy miejscowości.

Stanie się to dzięki dofinansowaniu z marszałkowskiego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Droga dojazdowa do gruntów rolnych o nawierzchni asfaltowej, długości prawie 1 kilometra powstanie do końca tego roku.

Miasto i Gmina Olsztyn na modernizację ulicy Turystycznej, decyzją Zarządu Województwa Śląskiego otrzymało 205 240 zł, co stanowi ok. 40% wartości całej inwestycji.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).