Poniedziałek, 28 listopada 2022r. | Imieniny: Leslawa, Zdzislawa, Stefana
Pokaż menu

DROGA Z ZAMKIEM W TLE

15 listopada, 2022
DROGA Z ZAMKIEM W TLE

Zakończyły się prace przy przebudowie ulicy Turystycznej w Olsztynie. Powstał wygodny dojazd do pól, ale także urokliwa trasa rowerowa.

Stało się to dzięki dofinansowaniu z marszałkowskiego Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Decyzją Zarządu Województwa Śląskiego Miasto i Gmina Olsztyn na realizację zadania otrzymało 205 240 zł. Całkowity koszt inwestycji to 675 574,77 zł.

Ulica Turystyczna o nawierzchni asfaltowej i długości prawie 1 kilometra stanowi łącznik pomiędzy Olsztynem i Skrajnicą.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).