Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

DWIE STATUETKI DLA GMINY OLSZTYN

05 listopada, 2021
DWIE STATUETKI DLA GMINY OLSZTYN
statuetki Jurajski Produkt Roku
Wczoraj podczas uroczystej Gali 21. Edycji Konkursu Jurajski Produkt Roku w Hotelu Arche w Częstochowie Gmina Olsztyn otrzymała dwie statuetki: dla Najlepszego Samorządu 2021 r. oraz w kategorii „Usługa”.

W tym roku laureatów konkursu było 20. Gmina Olsztyn została wyróżniona w dwóch kategoriach, jako Najlepszy Samorząd Terytorialny Roku 2021, za działania zmierzające do polepszenia życia mieszkańców Gminy oraz w kategorii „Usługi”, za Bezpłatną Komunikację Gminną dla mieszkańców. Statuetki odebrał Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn. Nagrodzono również Zespół Pieśni i Tańca Śląsk za promocję naszego Subregionu oraz kultywowanie tradycji dziedzictwa narodowego poprzez promocję polskiej tradycji ludowej, którego chór swoim występem uświetnił galę.

– Nad projektem dotyczącym bezpłatnej komunikacji gminnej pracowaliśmy od dawna. Tym bardziej statuetki Izby Przemysłowo – Handlowej w Częstochowie są dla nas ogromnym wyróżnieniem, pokazują, że nasza praca i starania są dostrzegane. Bardzo dziękuję. – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn. – To nagroda dla wszystkich osób zaangażowanych w projekt komunikacyjny.

Kompleksowa bezpłatna komunikacja gminna jest skoordynowana z rozkładami jazdy MPK. Została wprowadzona w celu poprawy jakości codziennego życia mieszkańców, a także z myślą o turystach. Sprawny, nowoczesny, ekologiczny, wysokojakościowy transport realizowany fabrycznie nowymi, klimatyzowanymi autobusami, funkcjonuje w gminie Olsztyn od 1 sierpnia 2021 r. Olsztyński model komunikacji gminnej zakłada: dużą regularność i częstotliwość kursów, połączenie wszystkich miejscowości z Olsztynem, dojazd do centrum Częstochowy szybką linią MPK. Komunikacja gminna jest dla wszystkich bezpłatna. Dofinansowanie na przewozy Gmina pozyskuje z Wojewódzkiego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Galę Jurajski Produkt Roku poprzedził IV Jurajski Kongres Gospodarczy, zorganizowany przez Urząd Miasta Częstochowy, Regionalną Izbę Przemysłowo-Handlową w Częstochowie i firmę Pro Progressio.

Tekst: Kamila Kubat
Fot.: Tomasz Sieniawski
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).