Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

DZIECI Z UKRAINY DZIĘKUJĄ

25 stycznia, 2023
DZIECI Z UKRAINY DZIĘKUJĄ
Wojna i bomby niszczące Mariupol, ucieczka przez granicę i sielski Olsztyn – to trzy motywy przewodnie obrazków olejnych, które dziewczynki z Ukrainy – podopieczne Ośrodka Rekolekcyjnego „Święta Puszcza” przekazały na licytacje WOŚP.

Katerina i Wiktoria wraz z prawie setką rówieśników są w Olsztynie od 6 marca ubiegłego roku. Swój nowy dom znalazły w olsztyńskiej „Świętej Puszczy”. I pod okiem pana Antoniego Fedkowicza, naszego mieszkańca, artysty plastyka, rozwijają talent i pasję malarską.

KWIATY NA PŁÓTNIE
Nasi goście przekazali na ręce Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn wyjątkowy obraz na płótnie – podziękowanie za opiekę i schronienie w naszej gminie. – Trudno opisać zdziwienie i wzruszenie… – mówi Tomasz Kucharski.

NA RZECZ WOŚP
Katerina, Wiktoria oraz Antoni Fedkowicz przekazali nam również obrazy swojego autorstwa dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Prace zostaną przekazane na licytacje.
Dziękujemy za ten piękny gest.

SZKOŁA DLA UKRAIŃSKICH DZIECI W OLSZTYNIE
Wczoraj podczas otwarcia Centrum Rehabilitacji i Wsparcia Psychospołecznego im. Jana Pawła II w Olsztynie zbudowanego przez Caritas Archidiecezji Częstochowskiej razem z Krzysztofem Smelą, Starostą Częstochowskim przekazaliśmy dla dzieci 60 kompletów talerzy oraz sztućce na wyposażenie nowego budynku.
Ośrodek powstał przy ul. Mstowskiej i obecnie służy jako placówka opiekuńczo-wychowawcza dla ukraińskich dzieci, które od prawie roku przebywają w Olsztynie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).