Poniedziałek, 25 września 2023r. | Imieniny: Aurelii, Wladyslawa, Kleofasa
Pokaż menu

DZIEŃ MATKI ZA NAMI

29 maja, 2023
DZIEŃ MATKI ZA NAMI
występ na scenie
Wczoraj na Rynku Miejskim w Olsztynie celebrowaliśmy święto wszystkich Mam. Z tej okazji odbyły się dwa wyjątkowe wydarzenia muzyczne. Chór Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów „Akord” wykonał piękny repertuar przygotowany specjalnie na tę okazję.
Następnie olsztyński Rynek zamienił się w paryskie bulwary za sprawą Beaty Marczewskiej, Grzegorza Sieradzkiego i Michała Kubarskiego. Trójka muzyków wystąpiła przed nami z klasykami piosenki francuskiej, wśród których znalazły się utwory m.in. Edith Piaf i Jacque’a Brela.
Można było również spróbować wyjątkowych lokalnych pierogów przygotowanych przez Klub Aktywności Lokalnej. Ponadto podczas wczorajszej uroczystości Barbara Krajewska, Sołtys Olsztyna rozdała dyplomy zasłużonym Mamom.

Wszystkim Mamom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).