Wtorek, 28 maja 2024r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

Dzień Seniora w gminie Olsztyn

24 listopada, 2021
Dzień Seniora w gminie Olsztyn

W sobotę, 20 listopada w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Olsztynie odbyły się uroczystości związane z gminnymi obchodami Dnia Seniora.

Seniorzy gościli m. in.: Irenę Piankę, Przewodniczącą Zarządu Oddziału Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Częstochowie, Monikę Kosielak, radną Powiatu częstochowskiego, Danutę Tomzę, radną Powiatu częstochowskiego, Edytę Czajkowską, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Małgorzatę Chaładus, specjalistę ds. funduszy zewnętrznych UG Olsztyn, Elżbietę Tomalską, Małgorzatę Ślęzak.

Wystąpił Chór Akord. Na scenie zaprezentowały się również uczennice ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie: Julia Zjawińska zaśpiewała piosenkę „O mnie się nie martw”, Liliana Caban „Wszystkiego najlepszego”, Milena Muskalska i Oliwia Kanik recytowały wiersze. Uczennice zostały przygotowane przez Agnieszkę Lewandowską i Bernadettę Mermer.

Było uroczyście i wzruszająco, w atmosferze życzliwości i wzajemnego szacunku. Wszystko po to, by najstarsi mieszańcy naszej gminy mogli poczuć się wyjątkowo, by mieli świadomość, jak wiele im zawdzięczamy i jak ważną tworzą społeczność.

Seniorzy otrzymali podarunki od ufundowane przez Ryszarda Majera, senatora RP, Tomasza Kucharskiego, wójta gminy Olsztyn, Włodzimierza Nabiałka, przewodniczącego Wspólnoty Gruntowej Wsi Olsztyn, Monikę Kosielak i Danutę Tomzę, radne Powiatu częstochowskiego oraz Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie.

Obsługę gastronomiczną uroczystości zapewniła „Stodoła pod zamkiem”.

Organizatorem był Zarząd Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie, na czele z prezes Bernadettą Niemczyk.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).