Środa, 28 lutego 2024r. | Imieniny: Romana, Ludomira, Lecha
Pokaż menu

ENERGIA Z NIEBA – KOLEJNY NABÓR OZE

17 stycznia, 2024
ENERGIA Z NIEBA – KOLEJNY NABÓR OZE
Mieszkańcy naszej Gminy mają kolejną szansę na uzyskanie znacznego dofinansowania do instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła oraz magazynów energii.

Informujemy o możliwości uczestnictwa w projekcie realizowanym przez Miasto i Gminę Olsztyn w ramach programu Inwestycja B2.2.2 Instalacje OZE realizowane przez społeczności energetyczne Część B (wsparcie inwestycyjne społeczności energetycznych) Działanie B.1: Demonstracyjne projekty inwestycyjne realizowane przez społeczności energetyczne – Klaster Aglomeracji Częstochowskiej (nr naboru KPOD.03.12-IP.05-002/23).

W ramach powyższego naboru możliwe jest uzyskanie dofinansowania na poziomie 90% kwoty netto inwestycji, co oznacza, że VAT jest kosztem niekwalifikowanym.
Projekt skierowany jest do osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej.
Dofinansowanie można uzyskać na:
a) zakup i montaż instalacji magazynu energii do gromadzenia nadwyżki energii elektrycznej wyprodukowanej z istniejącej instalacji fotowoltaicznej,
b) zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej do produkcji energii elektrycznej,
c) zakup i montaż instalacji pompy ciepła CO i CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby centralnego ogrzewania oraz ciepłej wody użytkowej,
d) zakup i montaż instalacji pompy ciepła CWU do produkcji energii cieplnej na potrzeby ciepłej wody użytkowej.

Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie naboru do projektu.
Składanie ankiet oraz podpisywanie umów użyczenia nieruchomości prowadzone będzie w terminie od 17.01.2024 r do 31.01.2024 r. w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn.
Szczegółowych informacji udziela P. Małgorzata Chaładus tel: 343285077 wew. 29.

– Dotychczas korzystając ze środków unijnych udało się nam założyć panele fotowoltaicznie dla obiektów użyteczności publicznej np. hali sportowej, budynku Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn, przedszkola i szkół. – mówi Tomasz Kucharski Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn. – W grudniu ubiegłego roku zakończyliśmy montaże dla Mieszkańców naszej Gminy: wykonano 171 instalacji fotowoltaicznych, 71 kolektorów słonecznych, 35 pomp do podgrzewania wody użytkowej oraz 12 pieców na biomasę – pelet.

LOGO PDF Ankieta Informacyjna

LOGO PDF regulamin uczestnictwa w projekcie

LOGO PDF Umowa użyczenia nieruchomości (2)
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).