Wtorek, 23 kwietnia 2024r. | Imieniny: Jerzego, Wojciecha
Pokaż menu

EPOKOWE WYDARZENIE KOMUNIKACYJNE DLA OLSZTYNA

29 marca, 2024
EPOKOWE WYDARZENIE KOMUNIKACYJNE DLA OLSZTYNA
MAMY TO!!!
BĘDZIE „BUGAJSKA BIS”

Powiedzieć, że mamy dzisiaj dzień historyczny i wiekopomny dla Olsztyna to mało powiedzieć.

Jurajski Olsztyn ma to, o co zabiegał od lat burmistrz Olsztyna, Tomasz Kucharski. Ruszy budowa wiaduktu nad torami PKP i bezkolizyjnego węzła zjazdowego na Olsztyn z „Gierkówki” tzw. „Bugajska Bis”.

Zabiegi o bezkolizyjny zjazd na Olsztyn trwały od 2016 roku. Zainicjował je Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn zrzeszając pod jednym sztandarem samorządy: m.in. Janowa, Przyrowa, Lelowa, Irządz i Koniecpola. – Skierowaliśmy wtedy list do władz miasta Częstochowy. Było spotkanie z parlamentarzystami i w Ministerstwie Infrastruktury. Temat podjął wtedy prezydent Krzysztof Matyjaszczyk. Miasto po rozmowach z Warszawą zleciło opracowanie szczegółowej koncepcji zjazdu na Olsztyn, programu funkcjonalno – użytkowego. Uzyskało także decyzję środowiskową – opowiada burmistrz Kucharski.
Pierwszym krokiem do sukcesu było pozyskanie przez Częstochowę 250 mln zł z rządowego programu na rozwój stref gospodarczych. Potem był przetarg, który wygrała firma „Budimex”.

Wczoraj podpisana została umowa.
– To ogromny – powtórzę z naciskiem – ogromny sukces Olsztyna – mówi Tomasz Kucharski – Z chwilą zakończenia budowy nie będziemy stać w kolejkach na przejeździe kolejowym, ani w korku na skrzyżowaniu. Dojazd do centrum Częstochowy zajmie nam góra 15 minut. To wspaniała wiadomość dla dojeżdżających samochodami prywatnymi i autobusami.

Wpływu tej inwestycji na gminę Olsztyn nie sposób przecenić: czas dojazdu samochodem z Olsztyna do centrum będzie krótszy niż z częstochowskich dzielnic Lisiniec, Grabówka czy Północ. Płynnie będą poruszały się wobec tego autobusy MPK i skończą się problemy z opóźnieniami, za których przyczyną są obecnie korki w rejonie przejazdu PKP.
Wczoraj umowa została zaprezentowana w Olsztynie burmistrzowi Tomaszowi Kucharskiemu przez Piotra Grzybowskiego, zastępcę prezydenta miasta Częstochowy oraz Joannę Holi-Sosnowską, dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg.

OBEJRZYJ FILM:
https://www.youtube.com/watch?v=AQ6R1qxW6EI
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).