Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI

20 września, 2023
EUROPEJSKI TYDZIEŃ MOBILNOŚCI
LOGO EUROPEJSKIEGO TYG. MOBILNOŚCI
Miasto i Gmina Olsztyn po raz 2. bierze udział w Europejskim Tygodniu Mobilności.

Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem „Oszczędzaj energię”.

Na całym świecie udział w tegorocznych obchodach ETM zgłosiło 2591 miast z 41 krajów.

Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej komunikacji gminnej a w piątek – 22 września – do świętowania Dnia bez Samochodu.

Pojedziemy miejskimi autobusami i tramwajami bez biletu, okazując za to ważny dowód rejestracyjny.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).