Sobota, 24 lutego 2024r. | Imieniny: Macieja, Bogusza, Sergiusza
Pokaż menu

Festiwal Kolęd i Pastorałek w GOK-U

15 stycznia, 2024
Festiwal Kolęd i Pastorałek w GOK-U
grupa dzieci i dorosłych stojących na scenie
12 stycznia 2024 r. w sali widowiskowej GOK -u odbył się I Międzyszkolny Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda! Kolęda!” pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego organizowany przez Szkołę Podstawową w Biskupicach, Radę Rodziców oraz współorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Wystąpiły dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas I-III wyłonione podczas szkolnych eliminacji. Po występach młodych artystów zaśpiewały „Ale babki” z Kruszyny. Następnie ogłoszono wyniki festiwalu:

kategoria przedszkole:
I miejsce – Adam Nowakowski
II miejsce – Helena Moneta
III miejsce – Leon Całus
wyróżnienia: Anna Ciszewska, Alina Kurzac, Stanisław Pociecha, Natalia Panek

kategoria klasy I-III:
I miejsce – Emilia Ścigała
II miejsce – Milena Lupa
III miejsce – Blanka Stolarska
wyróżnienia: Liliana Gawron, Wojciech Sikora, Zuzanna Jaksender, Anastazja Molenda.
Nagrodę Grand Prix Festiwalu otrzymał Wojciech Nowakowski.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).