Poniedziałek, 4 grudnia 2023r. | Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana
Pokaż menu

GAZYFIKACJA W GMINIE OLSZTYN

15 listopada, 2023
GAZYFIKACJA W GMINIE OLSZTYN
skrzynki gazowe z zamkiem w tle
Ruszyła budowa gazociągu do połowy ulicy Malowniczej w Bukownie. Prace potrwają do początku 2024 r.

Polska Spółka Gazownictwa sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Zabrzu jest w trakcie uruchamiania postępowania przetargowego na wybór firmy, która wykona roboty budowlano-montażowe w Biskupicach Nowych na ulicach Zbożowej, Bukowej, Dębowej oraz Jodłowej. Termin realizacji jest przewidziany na wrzesień 2024 r.
Trwają również prace projektowe na budowę gazociągu w Turowie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).