Poniedziałek, 15 lipca 2024r. | Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida
Pokaż menu

Gimnazja w czołówce

23 czerwca, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

„Gazeta Wyborcza” przeanalizowała tegoroczne wyniki egzaminów gimnazjalnych uczniów z województwa śląskiego. W rankingu gmina  Olsztyn obok Konopisk i Borowna jest wskazana  w gronie tegorocznych liderów.  Nasi gimnazjaliści plasują się zdecydowanie powyżej średniej.

Tegoroczne egzaminy gimnazjalne klas III wykazały dobry poziom wiedzy gimnazjalistów z gminy Olsztyn.
Do średniej oceny liczony był wynik uczniów Gimnazjum im. K. Karlińskiego w Olsztynie oraz gimnazjalistów z Zespołów Szkół w Kusiętach i Zrębicach.

Średnia wyników uczniów z gminy Olsztyn z części humanistycznej i matematyczno-przyrodniczej jest wyższa niż średnia w województwie i kraju. Z przyrody nasze gimnazja osiągnęły pierwsze miejsce w powiecie częstochowskim. Wyniki z historii i wos, j. polskiego i matematyki dały naszym gimnazjalistom drugie miejsce w powiecie. Najsłabiej wypadł język angielski.

Z poszczególnych egzaminów uczniowie naszych gimnazjów uzyskali następujące wyniki:
- historia i wiedza o społeczeństwie: gmina 62,27%; woj. 55,92%, kraj 56%
- język polski: 73,83% woj. 68,71%, kraj 69%
- matematyka: 52,27%, woj. 47,78%, kraj 49%
- przyroda: 55,97%, woj. 50,76%, kraj 51%
- język angielski (podstawowy): 61,08%, woj. 65,33%, kraj 64%

Gratulujemy dyrektorom, nauczycielom i uczniom gimnazjów. Cały artykuł publikujemy w załączeniu.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).