Niedziela, 4 czerwca 2023r. | Imieniny: Kwiryny, Franciszka
Pokaż menu

Gimnazjaliści z Olsztyna w wojewódzkiej czołówce

22 marca, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Weronika Kowalska i Michał Żołyński, uczniowie Gimnazjum im. K. Karlińskiego w Olsztynie zostali laureatami Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

 

Weronika Kowalska, uczennica kl. II b przygotowywana przez nauczyciela j. polskiego, Justynę Ciepielę, została jedną z dziewiętnastu laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego. Uczeń tej samej klasy, Michał Żołyński, przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela biologii, Agnieszki Rutkowskiej i został jednym z dwudziestu sześciu laureatów Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z biologii.

Jesteśmy tym bardziej dumni z naszych uczniów, że obydwoje są uczniami klasy drugiej, a większość laureatów kończy właśnie klasę trzecią – mówi dyrektor olsztyńskiego gimnazjum, Andrzej Nabiałek.

 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).