Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

GLKS „Sokół” najlepszy w Częstochowskiej lidze okręgowej

21 listopada, 2022
GLKS „Sokół” najlepszy w Częstochowskiej lidze okręgowej
mecz pilki noznej
Podopieczni Damiana Ceglarza jesienią 2022 po kapitalnych rozgrywkach zwyciężyli w częstochowskiej lidze Okręgowej: B1 Junior Młodszy Grupa 1! Naszym młodym adeptom piłki nożnej z herbem Sokoła na piersi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w biało-niebieskich barwach!

Mistrzowie wcześniej wspomnianych rozgrywek walczyli z 5 ekipami w systemie każdy z każdym w meczu „domowym” oraz „wyjazdowym”. Do ostatniej kolejki emocje były na najwyższym poziomie, ponieważ ostatnie spotkanie Sokoła decydowało o zwycięstwie w lidze okręgowej. A w tym na stadionie przy ulicy Zielonej Olsztynianie pokonali drugi w tabeli zespół Znicz Kłobuck 5:0 i przypieczętowali swój triumf awansem do III Ligi Wojewódzkiej.

W pozostałych spotkaniach 8-krotnie wygrywali swoje spotkania i zanotowali jeden remis na terenie drugiego w tabeli Znicza Kłobuck 1:1. W końcowej kwalifikacji strzelców ligi okręgowej dwa pierwsze miejsca zajmują zawodnicy Sokoła: Kamil Podsiedlik i Filip Chaberski. Trzeba również wyróżnić najmłodszego zawodnika w grupie Juniorów Macieja Tylińskiego, który z powodzeniem rywalizował z zawodnikami o trzy lata starszymi od niego, bez żadnych obaw, że nie da rady. Gminna drużyna w sezonie 2021/22 wygrała również ligę w grupie trampkarzy starszych. Następnie pracowała aby powtórzyć ten sukces już jako Junior Młodszy.

GLKS „Sokół” dziękuje za pomoc Rodzicom, Włodarzom Miasta i Gminy Olsztyn, GOSiR Olsztyn, Sołectwu Olsztyn, Sponsorom i wszystkim osobom które wspierają klub.

Bramki :
Kamil Podsiedlik : 29
Filip Chaberski : 20
Oskar Gawron : 8
Maciek Tyliński : 3
Antoni Frydryński : 3
Bartosz Sikora : 3
Jan Górecki : 2
Karol Łosik : 2
Marcel Błoński : 2
Mateusz Andzel :1
Krzysztof Nowakowski : 1
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).