Czwartek, 1 grudnia 2022r. | Imieniny: Natalii, Eligiusza, Edmunda
Pokaż menu

GMINA OLSZTYN POMAGA POLAKOM NA KRESACH

22 października, 2021
GMINA OLSZTYN POMAGA POLAKOM NA KRESACH
mikolaj na wilenszczyźnie logo
Bardzo serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji „ŚWIĘTY MIKOŁAJ NA KRESACH”.

Szczególne podziękowania dla nauczycieli, uczniów i rodziców z Gminnego Przedszkola w Olsztynie oraz Oddziału Przedszkola w Przymiłowicach, Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Szkoły Podstawowej w Zrębicach, Szkoły Podstawowej w Kusiętach, Szkoły Podstawowej w Turowie, Szkoły Podstawowej w Biskupicach.
Dziękujemy firmom Sokpol z Myszkowa oraz Wafelek Supermarkety z Częstochowy.

Gmina Olsztyn od wielu lat razem z Towarzystwem Patriotycznym Kresy uczestniczy w akcji pomocy Polakom mieszkającym na Kresach, organizując zbiórkę charytatywną. Dziś, 22 października mamy finał zbiórki – przekazujemy dary zebrane w ramach akcji.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).