Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

GOŚCIE Z FRANCJI W OLSZTYNIE

27 września, 2023
GOŚCIE Z FRANCJI W OLSZTYNIE

26 września gościliśmy w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn delegację stowarzyszenia „Błękitna Gwiazda” z francuskiego Lourdes.

Tomasz Kucharski, Burmistrz miasta i gminy Olsztyn, podczas spotkania w Sali sesyjnej, opowiedział naszym gościom o podejmowanych projektach, planach rozwoju i bieżących inwestycjach w gminie Olsztyn.

Lourdes to miasto związane z Częstochową od 1990 r. Umową Miast Bliźniaczych. Goście z Francji zwiedzali obszar Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Cieszymy się, że zagraniczni goście tak chętnie odwiedzają Olsztyn.




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).