Niedziela, 14 kwietnia 2024r. | Imieniny: Bereniki, Waleriana, Justyny
Pokaż menu

Historia na tablicach

28 marca, 2024
Historia na tablicach

Przy ulicy Żwirki i Wigury w Olsztynie oraz Zamkowej w Przymiłowicach stanęły tablice prezentujące wizerunki i noty biograficzne patronów oraz historie nazw tych ulic.

W Olsztynie przy ul. Żwirki i Wigury tablice znajdują się na skrzyżowaniu z ul. Asnyka oraz przy aptece. W Przymiłowicach przy ul. Zamkowej tablice ustawiono przy remizie OSP oraz przy skrzyżowaniu z ul. Kielnicką.

Historyczne tablice przy naszych ulicach zaczęły pojawiać się już w poprzednich latach. Tablice przybliżające postać starosty częstochowskiego, zawisły przy ul. Kazimierza Kühna – przy Szkole Podstawowej w Olsztynie i Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej Święta Puszcza. Kolejne znajdują się przy ulicach Kaspra Karlińskiego i Kazimierza Wielkiego.

Dziękujemy Markowi Romańskiemu, radnemu Rady Miejskiej w Olsztynie za merytoryczne wsparcie przy opracowywaniu tekstów na planszach.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).