Poniedziałek, 30 stycznia 2023r. | Imieniny: Macieja, Martyny, Teofila
Pokaż menu

Hubertus dla potrzebujących dzieci

09 grudnia, 2022
Hubertus dla potrzebujących dzieci

40 tys. zł to środki zebrane podczas charytatywnego Hubertusa, który odbył się 16 października 2022 r. w Olsztynie. Zostały przekazane organizacjom z Częstochowy niosącym pomoc najbardziej potrzebującym dzieciom.

Symboliczne czeki w wysokości 20 tys. zł z rąk Tomasza Kołodziejskiego, prezydenta Rotary Club Częstochowa odebrały Agnieszka Ścigała-Psiuk, dyr. Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego nr 1 oraz Magda Szymczyńska, prezes Stowarzyszenia Pielęgniarsko – Opiekuńczego „Z Ufnością w Trzecie Tysiąclecie”.

Organizatorami Hubertusa są Rotary Club Częstochowa i Restauracja Spichlerz, a Miasto i Gmina Olsztyn partnerem wydarzenia.

Podziękowania za współpracę otrzymał Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz pozostali sponsorzy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).