Niedziela, 3 grudnia 2023r. | Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana
Pokaż menu

HUBERTUS W OLSZTYNIE

16 października, 2023
HUBERTUS W OLSZTYNIE
dwóch jeźdżców na konoach przybija piątkę
W niedzielę, 15 października na błoniach zamkowych w Olsztynie, jak co roku odbył się Hubertus, czyli święto jeźdźców. Niezwykle widowiskowa impreza przyciągnęła nie tylko pasjonatów jeździectwa. Było wiele atrakcji: gonitwa za lisem, głosowanie na najładniejszego konia przygotowanego przez placówki oświatowe w konkursie „Koń, jaki jest, każdy widzi”, poszukiwanie lisów w lesie, kulinarne smakołyki, stoiska rękodzieła, atrakcje dla dzieci. Wydarzeniu towarzyszyły zawody dla dzieci Hobby Horse.

Tegoroczną pogoń za lisem zwyciężył Grzegorz Wypchlak ze Stajni Don Camillo w Konopiskach. Lisem był Maksymilian Kucharski ze Stajni Biały Borek, ubiegłoroczny zwycięzca pogoni.
W konkursie „Koń, jaki jest, każdy widzi” zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Kusiętach. Drugie miejsce zajęło Przedszkole w Olsztynie, a trzecie Szkoła Podstawowa w Turowie. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem wydarzenia była Restauracja Spichlerz, partnerzy: Miasto i Gmina Olsztyn, Starostwo Powiatu Częstochowskiego.
Podziękowania dla wszystkich sponsorów i patronów medialnych!
Szczególne podziękowania dla strażaków OSP Kusięta za pomoc oraz dla placówek oświatowych z terenu gminy Olsztyn za zaangażowanie w przygotowanie pięknych koni, które były wyjątkową dekoracją podczas imprezy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).