Wtorek, 16 kwietnia 2024r. | Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety
Pokaż menu

I Przegląd Piosenki Przedszkolnej

20 marca, 2024
I Przegląd Piosenki Przedszkolnej

16 marca 2024 roku, w sobotnie popołudnie, w sali widowiskowej Gminnego Przedszkola w Olsztynie, Pani dyrektor Iwona Wilk-Karaśkiewicz zainaugurowała I Przegląd Piosenki Przedszkolnej pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn, Pana Tomasza Kucharskiego oraz Częstochowskiego Stowarzyszenia ETOH.

Inspiracją do organizacji I Przeglądu Piosenki Przedszkolnej był wieloletni Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej organizowany przez ówczesną Dyrektor GOK-u, Panią Mariolę Matysek.

W Przeglądzie Piosenki wzięło udział 32 uczestników w trzech kategoriach wiekowych, reprezentujących Przedszkola i Oddziały Przedszkolne Miasta i Gminy Olsztyn.

Emocje tego wyjątkowego dnia, wraz z uczestnikami i ich bliskimi, dzielili również zaproszeni goście, w tym Pan Tomasz Kucharski – Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn, Pani Iwona Michalska-Wierusz – założycielka Częstochowskiego Stowarzyszenia ETOH, Pani Monika Kosielak i Pani Danuta Tomza – Radne Powiatu Częstochowskiego, Pani Barbara Krajewska – sołtys Olsztyna oraz Pani Bożena Klecha – wieloletnia Dyrektor Przedszkola.
Celem Przeglądu, oprócz czerpania radości ze śpiewania, było wyłonienie Laureatów, którzy będą reprezentować Miasto i Gminę Olsztyn w Minifestiwalu Piosenki Przedszkolnej w Boronowie, planowanym na 17 kwietnia 2024 roku.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji scenicznych, Jury w składzie:
• Pani Jolanta Muratów – Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, wieloletnia chór mistrzyni i pedagog w klasie śpiewu Jasnogórskiej Szkoły Muzycznej, gdzie pełni również funkcję wicedyrektora,
• Pani Monika Cisowska – nauczyciel muzyki, flecistka, instruktor grupy Mażoretek „Iskra”,
• Pan Mikołaj Borkowski – Pianista, akompaniator, absolwent Szkoły Muzycznej w Częstochowie, laureat międzynarodowych konkursów pianistycznych.

LAUREACI I Przeglądu Piosenki Przedszkolnej:
– Iga Purgal – Gminne Przedszkole w Olsztynie
– Teofil Moneta – Oddział Przedszkolny w Kusiętach
– Anna Ciszewska – Gminne Przedszkole w Olsztynie
– Grzegorz Sprawka – Gminne Przedszkole w Olsztynie
– Leon Całus – Gminne Przedszkole w Olsztynie
– Amelia Pala – Gminne Przedszkole w Olsztynie
– Filip Leśniak – Gminne Przedszkole w Olsztynie
– Helena Moneta – Oddział Przedszkolny w Kusiętach
– Adam Nowakowski – Oddział Przedszkolny w Biskupicach.

Wszyscy uczestnicy Przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki ufundowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn, Pana Tomasza Kucharskiego, Częstochowskie Stowarzyszenie ETOH, Radne Powiatu Częstochowskiego – Panie Monikę Kosielak i Danutę Tomza oraz Panią Barbarę Krajewską, Sołtysa Olsztyna.

Wszystkim fundatorom pięknie DZIĘKUJEMY.

Chcielibyśmy również podziękować nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczestników I Przeglądu Piosenki Przedszkolnej, Pani Bożenie Klecha za prezentację małych wokalistów oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tego wspaniałego Święta Piosenki.

Wrażenia z tego dnia pozostaną w naszej pamięci na długo, i już teraz mówimy: DO ZOBACZENIA ZA ROK.

Zamieszczone zdjęcia są własnością Gminnego Przedszkola w Olsztynie. Publikowanie, kopiowanie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie niniejszych zdjęć bez wiedzy i zgody autora jest zabronione.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).