Niedziela, 5 lutego 2023r. | Imieniny: Agaty, Adelajdy
Pokaż menu

III Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych

01 grudnia, 2022
III Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych

Powiatowy Przegląd Zespołów Folklorystycznych odbył się 26 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Kłomnicach. „Wisienką na torcie” okazał się gościnny występ zespołu „Olsztynianki”, który zaprezentował się zgromadzonej publiczności poza konkursem.

Otwarcia wydarzenia dokonali Krzysztof Smela, Starosta Powiatu Częstochowskiego, Adam Śliwakowski, zastępca wójta gminy Kłomnice, Bernadetta Niemczyk Przewodnicząca Rady Krajowej KGW.
Udział w tegorocznej edycji wzięło 14 Zespołów z pośród 16 gmin naszego powiatu. W przeglądzie Gminę Olsztyn reprezentował Zespół Ludowy „Skrajniczanki” ze Skrajnicy.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).