Czwartek, 21 września 2023r. | Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Pokaż menu

III PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW

14 września, 2023
III PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ SENIORÓW
chór na scenie
8 września 2023 r. w OSP Bargły odbył się już III Przegląd Twórczości Artystycznej Seniorów, którego inicjatorką była Bernadetta Niemczyk, Prezes Koła Emerytów i Rencistów w Olsztynie.

Pierwszy przegląd odbył się w Olsztynie. Celem imprezy jest propagowanie aktywności seniorów. Podczas wydarzenia odbyła się prezentacja artystyczna zespołów kół emerytów z 4 gmin: Janów, Mstów, Olsztyn, Poczesna. Seniorzy prezentowali swoje umiejętności w formie muzycznej oraz literackiej (recytując wiersze).

Na zaproszenie Krzysztofa Smeli, Starosty Powiatu Częstochowskiego i Krzysztofa Ujmy, Wójta Gminy Poczesna wśród gości znaleźli się Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn oraz Edyta Śliwczyńska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).