Czwartek, 29 lutego 2024r. | Imieniny: Lecha, Lutoslawa
Pokaż menu

Informacja o przystąpieniu gminy Olsztyn do zakupu paliwa stałego

08 listopada, 2022
Informacja o przystąpieniu gminy Olsztyn do zakupu paliwa stałego
logo zamek amonit
Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn informuje, że Gmina Olsztyn przystępuje do zakupu paliwa stałego po preferencyjnych cenach do dnia 31 grudnia 2022 r. i od dnia 1 stycznia 2023 r.

Podstawa prawna: art. 34 ust. 1 i 9 ustawy z dnia z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2236)
Mieszkańców zainteresowanych zakupem węgla po cenach preferencyjnych prosimy o składanie wniosków:
1. Na piśmie do Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn w pok. nr 12
2. Drogą elektroniczną – taki wniosek należy opatrzyć kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym (e-dowód) mail wegiel@olsztyn-jurajski.pl.

Wzór wniosku w załączeniu.
Zgodnie z ustawą, gospodarstwo domowe może zakupić po preferencyjnej cenie 1,5 tony węgla do 31 grudnia 2022 r. oraz 1,5 tony węgla po 1 stycznia 2023 r.
Zakup po cenie preferencyjnej dotyczy osób, które dotychczas nie nabyły węgla na sezon grzewczy 2022/2023 w cenie poniżej 2000 zł brutto i są uprawnione do dodatku węglowego.

Oświadczenie, że wnioskodawca, ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie kupili węgla po cenie niższej niż 2000 zł brutto, dotyczy ilości co najmniej 1,5 tony węgla – jeśli wniosek dotyczy zakupu w 2022 roku lub 3 ton węgla jeśli wniosek składany będzie po 1 stycznia 2023 r.
Informacje we wniosku składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań.

LOGO WORD Wniosek o zakup preferencyjny węgla
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).