Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

JEZIORKO KRASOWE NAJLEPSZYM PRZEDSIĘWZIĘCIEM ROKU W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM

10 października, 2022
JEZIORKO KRASOWE NAJLEPSZYM PRZEDSIĘWZIĘCIEM ROKU W WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM
grupa ludzi po odbiore pucharu
6 października w Wiśle podczas „Forum Sołtysów Województwa Śląskiego” wręczono nagrody w konkursie „Piękna wieś”. Pierwsze miejsce w kategorii najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi otrzymało sołectwo Kusięta za zagospodarowanie Jeziorka Krasowego w Kusiętach.

Nagrodę odebrali Gabriela Klimek, Sołtys Kusiąt, Marcin Poch, Radny Rady Miejskiej w Olsztynie oraz Edyta Czajkowska, Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, mieszkanka Kusiąt. Sołectwo otrzymało nagrodę pieniężną w wysokości 8 000 zł.

Ideą konkursu „Piękna Wieś Województwa Śląskiego” jest wspieranie rozwoju wsi przez pobudzenie aktywności gospodarczej, kształtowanie ładu przestrzennego oraz pielęgnowanie środowiska naturalnego. Konkurs promuje także działania związane z zachowaniem tradycji oraz wzmacnianiem poczucia tożsamości lokalnej wsi.

Komisja konkursowa doceniła zagospodarowanie terenu wokół Jeziorka Krasowego, które jest teraz idealnym miejscem wypoczynku dla mieszkańców Kusiąt oraz turystów. Stworzenie takiego miejsca wpłynęło na zintegrowanie różnych grup społecznych w sołectwie, sprawiając mieszkańcom sporo radości i organizując nowe miejsce spotkań.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).