Poniedziałek, 17 czerwca 2024r. | Imieniny: Laury, Marcjana, Alberta
Pokaż menu

Jurajski Festiwal Sztuki i Wina

27 kwietnia, 2016
Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0 Widok miejscowości z rezerwatu Zielona Góra - Przykuta / Wikipedia / CC BY-SA 3.0

Olsztyn k/Częstochowy zaprasza do współpracy i udziału w prestiżowym, dwudniowym wydarzeniu pn. Jurajski Festiwal Sztuki i Wina. Gwiazdą Festiwalu będzie zespół Elektryczne Gitary z Kubą Sienkiewiczem.

Festiwal odbędzie się w dniach 23-24 lipca 2016 r. w centrum Olsztyna, u podnóża Góry Zamkowej. To pierwsza tego typu impreza na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, skierowana na promocję kultury winobrania, sztuki ludowej i produktów regionalnych.

Wśród wystawców znajdą się właściciele winnic oraz rękodzielnicy i artyści z kilku regionów.    Patronat medialny i merytoryczny związany z tematyką winiarską sprawować będą klubowicze i redaktorzy krakowskiej grupy „Dom Wina” i największego magazynu winiarskiego „Czas Wina” oraz Gazeta Wyborcza.

Organizatorami wydarzenia są: jurajska Gmina Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Licząc na współpracę prosimy o kontakt z Moniką Kosielak, kierownikiem Referatu Promocji i Turystyki Gminy Olsztyn, tel. 34 32 85 076 wew. 23, mkosielak@olsztyn-jurajski.pl
 
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).