Niedziela, 28 maja 2023r. | Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny
Pokaż menu

JURAJSKI GOPR DLA OLSZTYNA

20 marca, 2023
JURAJSKI GOPR DLA OLSZTYNA

Dziś ostatni dzień kalendarzowej zimy. Z tej okazji chcemy podziękować Grupa Jurajska GOPR za nietypowe wsparcie bezpieczeństwa mieszkańców Olsztyna i odwiedzających nas turystów.

Jurajscy ratownicy przed nastaniem zimy przekazali nam nowoczesną, specjalistyczną kapsułę na defibrylator AED, który od lat, także dzięki Grupa Jurajska GOPR, wisi w ogólnodostępnym miejscu przy wejściu do budynku Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn.

Nowy model kapsuły, to urządzenie wyposażone w elektryczny system ogrzewania jego wnętrza. Dzięki temu, nawet podczas największych mrozów, defibrylator znajdował się w cieple, co miało pozytywny wpływ na sprawność zasilającego defibrylator akumulatora.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).