Niedziela, 29 stycznia 2023r. | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Pokaż menu

JURAJSKI OLSZTYN Z NAGRODAMI

13 grudnia, 2022
JURAJSKI OLSZTYN Z NAGRODAMI

Wczoraj, podczas uroczystej Gali w Teatrze im. A. Mickiewicza Regionalna Izba Przemysłowo-Handlowa w Częstochowie ogłosił laureatów konkursu „Jurajski Produkt Roku”. Miasto i Gmina Olsztyn otrzymało dwie statuetki.

Gmina Olsztyn została wyróżniona w kategorii „Dziedzictwo narodowe” za działania samorządu zmierzające do nadania praw miejskich. Wiąże się to ze zmianą wizerunkową i większym prestiżem miejscowości, szansą na pozyskanie nowych inwestorów.

Kapituła konkursu doceniła za wysokie walory estetyczne inwestycję gminy polegającą na zagospodarowaniu terenu za urzędem z budową parkingu i drogą dojazdową pod zamek i przyznała nagrodę w kategorii „Produkt bądź usługa budowlana”.

Statuetki z rąk Andrzej Broniewski, prezes Zarządu RIPH w Częstochowie oraz Tadeusza Szymanka, prezydenta Rady RIPH w Częstochowie odebrał Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).