Środa, 7 grudnia 2022r. | Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Pokaż menu

JUROMANIA 2022 NA ZAMKU W OLSZTYNIE

26 września, 2022
JUROMANIA 2022 NA ZAMKU W OLSZTYNIE
grupa ludzi na tle zamku

W weekend, 16-18 września odbyła się piąta edycja Juromanii – wydarzenia, którego celem jest promocja Jury Krakowsko-Częstochowskiej ze wszystkimi jej walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi.

Przejażdżki konne, występy artystyczne, zwiedzanie zamku z przewodnikiem, średniowieczne stroje, rekonstrukcje historyczne, stoiska rzemieślnicze: kowalstwo, gliniarstwo, łucznictwo, wyśmienita regionalna kuchnia, zjazdy na tyrolce – takie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom Juromanii na Zamku w Olsztynie.

Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie, dzieci z Gminnego Przedszkola w Olsztynie oraz Chór „Akord” Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Olsztyna.

Mimo deszczowej pogody Juromaniacy bawili się na Zamku w Olsztynie do późnych godzin wieczornych.

Organizatorzy Juromanii: Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, Fundacja Wspólnoty Gruntowej w Olsztynie. Współorganizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Olsztynie, Koło Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Olsztynie, Rada sołecka z sołtysem Olsztyna, Klub Aktywności Lokalnej z Olsztyna.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).