Wtorek, 5 grudnia 2023r. | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty
Pokaż menu

JUROMANIA NA OLSZTYŃSKIM ZAMKU

21 września, 2023
JUROMANIA NA OLSZTYŃSKIM ZAMKU

W weekend, 16-17 września w Olsztynie odbyła się szósta edycja Juromanii – wydarzenia, którego celem jest promocja Jury Krakowsko-Częstochowskiej ze wszystkimi jej walorami: kulturowymi, przyrodniczymi, historycznymi oraz kulinarnymi. W tym roku Juromanii przyświecało hasło „Jura w klimacie”.

Przejażdżki konne, występy artystyczne, zwiedzanie zamku z przewodnikiem, średniowieczne stroje, rekonstrukcje historyczne, stoiska rzemieślnicze: kowalstwo, gliniarstwo, łucznictwo, wyśmienita regionalna kuchnia, zjazdy na tyrolce – takie atrakcje zapewnili organizatorzy uczestnikom Juromanii na Zamku w Olsztynie.

Na scenie wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie, dzieci z Gminnego Przedszkola w Olsztynie oraz Chór „Akord” Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów z Olsztyna.

W wydarzeniu udział wzięli: Grzegorz Boski, Członek Zarządu województwa Śląskiego, Stanisław Gmitruk, Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Ślaskiego, Marta Salwierak, Radna Sejmiku Śląskiego, Wojciech Dziąbek, Dyrektor Departamentu Turystyki.

Organizatorzy: Wspólnota Gruntowa Olsztyna.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).