Sobota, 21 maja 2022r. | Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Pokaż menu

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZMIANY ORGANIZACJI PRACY URZĘDU MIASTA I GMINY OLSZTYN

21 stycznia, 2022
KOMUNIKAT W SPRAWIE ZMIANY ORGANIZACJI PRACY URZĘDU MIASTA I GMINY OLSZTYN
logo w masce
Od poniedziałku, 24 stycznia 2022 r. do odwołania zawieszona zostaje bezpośrednia obsługa Mieszkańców w Urzędzie Miasta i Gminy Olsztyn. Nie oznacza to, że urząd nie będzie pracować. Urzędnicy będą obsługiwali Państwa, ale w trybie zdalnym – przez Internet oraz telefonicznie. Ma to związek z obecną sytuacją epidemiologiczną w Polsce oraz zaleceniami rządu i służb sanitarnych. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Olsztyn oraz pracowników urzędu, apelujemy o ograniczanie osobistych wizyt w urzędzie.Prosimy, aby w każdej sprawie w pierwszej kolejności skontaktować się telefonicznie lub mailowo z odpowiednim urzędnikiem, który poinformuje o dalszej ścieżce postępowania. Kontakt telefoniczny lub mailowy, w wielu przypadkach wystarczy, by załatwić swoją sprawę. Pomocny będzie również serwis obywatel.gov.pl, dzięki któremu można wysyłać dokumenty drogą elektroniczną.
Jedynie Urząd Stanu Cywilnego będzie obsługiwał interesantów bezpośrednio, ale też w ściśle wyznaczonej strefie i w ograniczonym zakresie. Ze względów organizacyjnych uprzejmie prosimy o wcześniejsze umówienie wizyty w USC telefonicznie lub mailowo, dane kontaktowe–tel.343285077w.24,
e-mail: wbogdanowicz@olsztyn-jurajski.pl , mplatek@olsztyn-jurajski.pl

Informacje związane z zawarciem małżeństwa będą udzielane tylko telefonicznie i mailowo. Wnioski dotyczące rejestracji zagranicznych dokumentów stanu cywilnego mogą być składane wyłącznie drogą pocztową, natomiast pozostałe wnioski np. o wydanie odpisów aktów stanu cywilnego, o zmianę imienia i nazwiska, o sprostowanie lub uzupełnienie aktów stanu cywilnego można składać listownie lub przez platformę obywatel.gov.pl (dla osób posiadających profil zaufany – patrz poniżej).

ZADZWOŃ, NAPISZ MAILA, SPRAWDŹ W INTERNECIE

Wiele spraw urzędowych można załatwić przez Internet. Na portalu www.olsztyn-jurajski.pl w zakładce https://www.olsztyn-jurajski.pl/kategorie/urzad_online_1 mieszkańcy mogą znaleźć karty informacyjne z opisem poszczególnych spraw. Dostępne w sieci druki, formularze i wnioski wystarczy wydrukować i wypełnić, a następnie wysłać do urzędu, bez konieczności osobistej wizyty w placówce. Jeśli chcemy zapytać o szczegóły naszej sprawy, w pierwszej kolejności zadzwońmy lub wyślijmy maila do urzędu zamiast przychodzić osobiście.


JAK ZAŁOŻYĆ KONTO INTERNETOWE DO ZAŁATWIANIA SPRAW URZĘDOWYCH?

Na stronie epuap.gov.pl można założyć konto do załatwiania spraw urzędowych przez Internet (przycisk „Zarejestruj się”). Potwierdzić profil zaufany (niezbędny do podpisania dokumentu elektronicznego), możemy w jeden z poniższych sposobów:
1) w systemie bankowości elektronicznej banków: T-Mobile, PKO BP S. A., Inteligo, Santander, Bank Pekao, mBank, ING, envelo, Millenium, Alior Bank,
2) w Punkcie Potwierdzającym Urzędu Gminy Olsztyn (po uprzednim, telefonicznym umówieniu się pod nr tel. 571403414) lub innym (adresy Punktów Potwierdzających dostępne są na stronie internetowej pz.gov.pl).
Wnioski o udzielenie pomocy finansowej z zakresu świadczeń rodzinnych, m.in.: świadczenie wychowawcze (500+), świadczenie „Dobry start” (300+), zasiłek rodzinny, zasiłek pielęgnacyjny, fundusz alimentacyjny można składać za pośrednictwem portalu empatia.

Co ważne, jeśli na etapie składania wniosku wybierzemy elektroniczny sposób komunikacji, to cała procedura (np. decyzje, wezwania) zostanie przeprowadzona w ten sposób, bez konieczności osobistych wizyt w urzędzie czy odbioru pism na poczcie.
Przypominamy, że wszelkie opłaty można realizować w banku lub przelewem internetowym. Decyzje podatkowe lub zawiadomienia o opłatach za wywóz śmieci zawierają Państwa indywidualne numery rachunków bankowych, na które należy wykonać przelew.
Ograniczenia dotyczą także pracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Dane telefoniczne i mailowe do poszczególnych referatów:

Sekretariat, Referat Administracyjny
– 343285077 w. 21, tel. kom. 668398055, sekretariat@olsztyn-jurajski.pl
Referat Promocji i Turystyki
– 343285077 w. 23, tel. kom. 668398010, kbiskup@olsztyn-jurajski.pl
Urząd Stanu Cywilnego, Ewidencja Ludności
– 343285077 w. 24, wbogdanowicz@olsztyn-jurajski.pl
Referat Ochrony Środowiska
– 34 3285077 w. 22, tel. 577212510, mplatek@olsztyn-jurajski.pl
Informatyk Urzędu
– 34 3285077 w. 29, tel. kom. 571403414, pstolarski@olsztyn-jurajski.pl
Biuro Rady Gminy
– 34 3285077 w. 26, amigalska@olsztyn-jurajski.pl
Referat Inwestycji i Zamówień Publicznych
– 34 3285077 w. 27, tel. kom. 577212511, aceleban@olsztyn-jurajski.pl
Referat Oświaty
– 34 3285077 w. 28, szkoly@olsztyn-jurajski.pl
Referat Finansowy (podatki i opłaty lokalne)
– 34 3285077 w. 32, aadamus@olsztyn-jurajski.pl
Referat Finansowy (skarbnik, księgowość)
– 34 3285077 w. 33, skarbnik@olsztyn-jurajski.pl
Referat Nieruchomości i Drogownictwa
– 34 3285077 w. 33, tel. mkaminski@olsztyn-jurajski.pl
Referat Urbanistyki, Transportu i Utrzymania Infrastruktury
– 34 3285077 w. 35, ohaber@olsztyn-jurajski.pl
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Olsztynie
– 737 513 439, gops@olsztyn-jurajski.pl

APELUJEMY – ZAŁATW SPRAWĘ W URZĘDZIE BEZ WYCHODZENIA Z DOMU
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).