Poniedziałek, 6 lutego 2023r. | Imieniny: Doroty, Bogdana, Pawla
Pokaż menu

Koncert muzyki instrumentalnej

14 marca, 2016
Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0 Zamek w Olsztynie - Ziijon - Praca własna / Wikipedia / CC BY 3.0

13 marca 2016 roku odbył się XVII Koncert muzyki instrumentalnej. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły dzieci i młodzież, które uczą się grać na gitarze i keyboardzie w ramach edukacji kulturalnej w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie pod artystycznym kierunkiem Sylwestra Stasiaka i Marcina Wicińskiego.

Gościnnie wystąpił Adam Tarczyński, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Częstochowie, który zagrał na pianinie oraz utalentowane wokalistki Karolina Kosielak i Julia Piasecka.

Podążając za przykładem tych, którzy już się uczą grać, zachęcamy uzdolnione muzycznie osoby do podjęcia nauki, chociażby dla własnej i najbliższych przyjemności.

Zapraszamy również w szeregi Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn. Nauka gry odbywa się na wszystkich orkiestrowych instrumentach pod artystycznym kierunkiem Bernadety Owcarz, Zbigniewa Błaszczyka, Marcina Wicińskiego, Kamila Cisowskiego i Tomasza Hadriana, który oprócz nauki scala Orkiestrę w całość.

Młodzieżową Orkiestrę Dętą, która powstała z inicjatywy wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego będą Państwo mieli możliwość zobaczyć w pięknych strojach i usłyszeć na imprezach plenerowych: Festynie Rodzinnym w Zrębicach dnia 12 czerwca 2016 roku, Festynie Rodzinnym w ogrodach plebańskich dnia 19 czerwca 2016 roku oraz na Festiwalu Sztuki i Wina dnia 23 i 24 lipca 2016 roku.

Tylko muzyka łagodzi obyczaje, nastraja pozytywnie, przynosi radość i łączy pokoleniowo.

M. Matysek
foto A. Knapik
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).