Środa, 5 października 2022r. | Imieniny: Placyda, Apolinarego
Pokaż menu

KONFERENCJA POLSKIEGO TOWARZYSTWA GEOGRAFICZNEGO W OLSZTYNIE

10 września, 2022
KONFERENCJA POLSKIEGO TOWARZYSTWA GEOGRAFICZNEGO W OLSZTYNIE

10 września w Sali sesyjnej Urzędu Miasta i Gminy Olsztyn gościliśmy uczestników Jubileuszu 75-lecia działalności Oddziału Częstochowskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego.

Gościem honorowym był profesor Antoni Jackowski – wybitny geograf, honorowy prezes PTG. Biografia Pana Profesora jest mocno związana z Olsztynem, wraz z rodziną spędził tu lata II Wojny Światowej.

Tomasz Kucharski, burmistrz miasta i gminy Olsztyn podziękował za życzliwość i wsparcie dla Olsztyna panu profesorowi Antoniemu Jackowskiemu i Urszuli Gospodarek, przewodniczącej częstochowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Geograficznego, wręczając symboliczne statuetki.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).