Piątek, 17 maja 2024r. | Imieniny: Paschalisa, Slawomira, Weroniki
Pokaż menu

Konkurs fotograficzny „Polska w Obiektywie Polonijnego Dziecka”

17 listopada, 2021
Konkurs fotograficzny „Polska w Obiektywie Polonijnego Dziecka”

Miło nam poinformować, że zdjęcie przedstawiające Zamek w Olsztynie znalazło się wśród dziesięciu nagrodzonych zdjęć w konkursie fotograficznym „Polska w Obiektywie Polonijnego Dziecka” organizowanego przez stowarzyszenie Forum Polskich Szkół w Holandii. Autorem zdjęcia jest siedmioletni Maks Major, uczeń polonijnej Szkoły Przedmiotów Ojczystych im. T.Kościuszki na Ealingu.

VIII międzynarodowy konkurs fotograficzny „Polska w Obiektywie Polonijnego Dziecka” organizowany przez Forum Polskich Szkół w Holandii został rozstrzygnięty.
W roku 2021 w konkursie udział wzięło 158 uczestników, z 16 krajów świata, z 4 kontynentów. Większość uczestników to uczniowie polonijnych szkół.

Konkurs jest organizowany z myślą o dzieciach i młodzieży polonijnej w wieku od 4 do 18 lat. Idea jest prosta – dzieci fotografują w czasie wakacyjnych pobytów w Polsce to co dla nich najważniejsze, najciekawsze, najładniejsze, to co im bliskie, albo to co ich zadziwiło. Fotografują Polskę taką jaką ją widzą.
Zdjęcia, jak co roku, były różnorodne, ciekawe, piękne! Młodzi Polonusi pokazali wspaniałą Polskę – od morza aż po góry, fotografowali miasta, zabytki, przyrodę, zwierzęta, budynki i ludzi. Wiele było w tym roku górskich krajobrazów, wodospadów, klimatycznych zachodów słońca.

Jurorami konkursu były osoby związane z oświatą polonijną, organizacjami polonijnymi, fotografowie, animatorzy kultury. Każdy z jurorów indywidualnie wybierał najlepsze zdjęcia, a podsumowanie wyników wyłoniło laureatów.

Laureaci VIII konkursu fotograficznego „Polska w Obiektywie Polonijnego Dziecka” 2021
1. Zdjęcie numer 60, Zachód słońca nad Zatoką Pucką, Robert Zakrzewski, 12 lat, USA, Polska Szkoła Dokształcająca im. Marii Konopnickiej Brooklyn, New York
2. Zdjęcie numer 90 Pomost nad Jeziorem Szeląg. Stare Jabłonki. Mazury. Alicja Batorska, 14 lat, Holandia, Polska Szkoła Osstoja w Oss
3. Zdjęcie numer 118 Moja piękna Polska, widok na góry, trasa między Kłodzkiem a Kudową Zdrój, Julia Gałażewska, 13 lat, Anglia, ABC Polska Sobotnia Szkoła im. Kornela Makuszyńskiego w Poole
4. Zdjęcie numer 7 Zapora Myczkowce, Bieszczady, Piotr Tomczyk, 11 lat, Irlandia, Polska Szkoła IDEA w Athlone
5. Zdjęcie numer 74 Dolina Pięciu Stawów, Tatry, Rosa dos Santos, 7 lat, Holandia, Bravo School
6. Zdjęcie numer 108 Ruiny zamku Olsztyn oraz pokaz rycerski, Maks Major, 7 lat, Anglia, Polska Sobotnia Szkoła Przedmiotów Ojczystych im. T.Kościuszki na Ealingu
7. Zdjęcie numer 129 Szklarska Poręba, rzeka Kamienna, Natalia Poepjes, 10 lat, Holandia, Polska Szkoła Eindhoven
8. Zdjęcie numer 130 Wodospad Kamieńczyka, Lenneke Poepjes, 8 lat, Holandia, Polska Szkoła Eindhoven
9. Zdjęcie numer 135 Wodospad Szklarki, Szklarska Poręba, Lena Cichowicz, 10 lat, Holandia, Polska Szkoła Roosendaal
10. Zdjęcie numer 80 Gąsienica. Bieszczady, szlak na Tarnicę, Nina Skoczołek, 7 lat, Holandia, Szkoła Polska przy Ambasadzie RP w Hadze
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).