Środa, 17 lipca 2024r. | Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi
Pokaż menu

Konrad Kręciwilk w międzynarodowej czołówce

07 czerwca, 2016
Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL Dworzec kolejowy w Turowie - Paweł pbm Szubert (talk) / Wikipedia / GFDL

Konrad Kręciwilk, uczeń Zespołu Szkół w Kusiętach, otrzymał Złoty Medal w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym INFOMATRIX .

W dniach 26- 30 maja 2016r. odbył się finał Międzynarodowego Konkursu INFOMATRIX, w stolicy Rumunii - Bukareszcie. Ponad 300 projektów z kategorii, m.in.: programowania, grafiki komputerowej, robotyki walczyło o złoty, srebrny i brązowy medal.

Projekty oceniało jury składające się z przedstawicieli instytucji naukowych i firm branż informatycznych. Priorytetem były projekty, które wyróżniała innowacyjność, nowatorstwo i możliwość praktycznego zastosowania.

Reprezentantem Polski na tegorocznym INFOMATRIX był Konrad Kręciwilk, który 2 grudnia 2015r. w Konkursie Naukowym E(x)plory w Warszawie otrzymał tytuł Laureata za projekt Konsoli Kiciodroid, pozwalającej obsługiwać gry retro. Opiekunem naukowym ucznia była p. Agnieszka Dziarmaga-Działyńska, nauczyciel informatyki Zespołu Szkół w Kusiętach.
Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).