Niedziela, 13 października 2024r. | Imieniny: Geralda, Edwarda, Honorata
Pokaż menu

Koźla Piątka za nami

04 kwietnia, 2016
Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL Biskupice - Michał Derela (Pibwl) / Wikipedia / GFDL

Ponad pięciokilometrowy bieg krosowo-górski czyli Koźla Piątka, po raz pierwszy odbył się w Olsztynie 2 kwietnia 2016 r.

Ambitną trasę biegu głównego na dystansie 5555m pokonało 126 biegaczy. Obfitująca w liczne podbiegi i zbiegi trasa prowadziła przez Górę Zamkową, ze startem i metą na błoniach przy głównej bramie.

Zwycięzcami w klasyfikacji generalnej zostali: Piotr Magiera (23:56), Konrad Przedziński (24:06) i Mariusz Sciebura (24:08). Wśród kobiet najlepsze okazały się: Tamara Koczur (28:23), Aneta Szecówka (29:04) i Agnieszka Jeż (31:47). Bieg główny otworzył Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn, a nagrody zwycięzcom wręczyła mieszkanka Olsztyna, była Mistrzyni Polski w Maratonie Edyta Lewandowska, ambasadorka premierowego biegu krosowo-górskiego w Olsztynie.

Po biegu głównym zorganizowano dwustumetrowy podbieg na wzgórze zamkowe, który był dodatkowa porcją emocji dla uczestników i kibiców. Wesoła atrakcją były biegi dla dzieci na dystansach od 150m do 1000m.  Zagrał zespół Regenese. Wydarzenie zorganizowali: Fundacja E.L.ite Sports, Gmina Olsztyn i GOSiR w Olsztynie. Wyniki na: www.kozlapiatka.pl

Kolejne biegi przez Górę Zamkową i okoliczne wzgórza odbędą się 18 czerwca (Moc Kupały) i 1 października (Złoty Gacek). Zapraszamy do udziału!
Kontakt: Rafał Sieradzki, 608 701 576
Więcej na: www.mockupaly.pl i www.zlotygacek.pl
Wyniki Biegu pod adresem: kozlapiatka.pl/2016/04/wyniki-biegu/




Gmina Olsztyn
Gmina Olsztyn położona jest na Jurze Krakowsko - Częstochowskiej, od południowego wschodu granicząc z Częstochową. Leży ona w granicach Parku Krajobrazowego Orlich Gniazd i jego otuliny. Na terenie gminy znajdują się rezerwaty "Zielona Góra" i "Sokole Góry". Jest jednym z najbardziej malowniczych zakątków Jury. Istniejące wartości środowiska przyrodniczego, na które składają się elementy przyrody nieożywionej oraz różnorodność życia biologicznego i rzadkich gatunków roślin.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Redakcja oraz właściciel serwisu PowiatCzestochowski.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za wypowiedzi i komentarze publikowane przez użytkowników oraz zastrzega sobie możliwość usunięcia lub edycji komentarzy zawierających treści znieważające lub powszechnie uważane za obelżywe. W momencie dodawania komentarza zapamiętywane zostają adres email oraz adres IP komentującego użytkownika (informacje te nie będa publikowane i wyświetlane).